انتخاب سردبیرتلویزیون

بازیگر خارجی سلمان فارسی درگذشت/عکس گریم

هشام رستم بازیگر تونسی سریال سلمان فارسی درگذشت.

 

سینماپلاک؛ وزارت فرهنگ تونس اعلام کرد هشام رستم بازیگر تونسی که در فیلم‌های بین‌المللی چون «بیمار انگلیسی» و سریال «سلمان فارسی» بازی کرده بود دیروز سه‌شنبه در ۷۵ سالگی درگذشت.

بنا به خبر مهر، علت درگذشت وی طبیعی اعلام شده است.

رستم که به عنوان تاثیرگذارترین بازیگر تونسی نسل خود شناخته می‌شود، از زمان تحصیل در فرانسه شروع به بازیگری کرد و به عنوان مجری در تئاتر ملی مردم کار کرد.

او اواسط دهه ۱۹۷۰ وارد سینما شد و در ده‌ها فیلم تونسی، فرانسوی، ایتالیایی، انگلیسی و آلمانی جلوی دوربین رفت.

هشام رستم بازیگر تونسی دو سال قبل به ایران آمد و نقش یکی از رهبران دیرانی منطقه شامات را در فصل بیزانس سریال سلمان فارسی «سلمان فارسی» بازی کرد.

براساس گزارش ایسنا رستم تابستان و پائیز ۹۹ در ایران اقامت داشت و نقش یکی از رهبران دیرانی منطقه شامات را در فصل بیزانس سریال سلمان فارسی بازی کرد.

هشام رستم در اوج دوران کرونا به ایران آمد و در این سریال بازی کرد و با وجود سن بالا و خطرات احتمالی، نقش خود در این سریال تاریخی را به اتمام رساند.

او که برای اولین بار به ایران می‌آمد در شهرک سینمایی نور و در لوکیشن دیر با گریمی متفاوت بازی کرد.

بازیگر خارجی سلمان فارسی درگذشت

این بازیگر سرشناس تونسی در کنار بازیگرانی از مراکش، یونان و ارمنستان از جمله بازیگران خارجی سریال «سلمان فارسی» محسوب می‌شد.

این بازیگر بعد از چنگیز جلیلوند که نقش یک کشیش را داشت و همین طور علیرضا فتحی، مسئول بدلکاران سریال، سومین چهره شاخص از عوامل سریال «سلمان فارسی» است که از دنیا رفت.

سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری آخرین نقش این بازیگر است.

از دیگر فیلم‌ها یا برنامه‌های تلویزیونی که هشام رستم در آن نقش داشته‌ است، می‌توان به بیمار انگلیسی، طلای سیاه و پاپاراتزی اشاره کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا