تیتر روزنمایش خانگیویدیو ویژه

6 نکته از جیران حسن فتحی که شاید ندانید

اولین قسمت سریال جیران پس از کش و قوس‌های فراوان بالاخره صبح روز یکشنبه 24بهمن در شبکه نمایش خانگی عرضه شد. در این ویدئو نکاتی درباره این سریال تازه و پرحرف و حدیث حسن فتحی ببینید که شاید ندانید.

فاطمه پاقلعه‌نژاد-سینماپلاک؛ یک- جیران روایتی است از ناصرالدین شاه افسرده پس از امضای فرمان قتل امیرکبیر که عشق دختر سیاه چشم تجریشی زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. روایت حسن فتحی از یک سال پس از قتل صدراعظم آغاز می‌شود. از سفر ناصرالدین شاه با لباس ناشناس به ییلاق و عشقی که با تلاقی نگاه سلطان صاحبقران با دختر روستازاده‌ای که بر روی شاخه درختی نشسته آغاز می‌شود.

دو- حسن فتحی که تجربه ساخت «شهرزاد» را با نقش محوری زنان دارد، در همکاری با احسان جوانمرد نویسنده «بانوی عمارت» در «جیران» باز هم از زنان گفته و قدرت‌شان در دربار ناصری. از مهدعلیا و نقشش در قتل امیرکبیر و کینه ملک‌زاده نسبت به او تا جیران و تاج‌الدوله و ماجراهای حرمسرای ناصری.

سه- «جیران» قصه عشقی است که همه المان‌های جذابیت روایی را در خود دارد. از دختر دلربای روستایی که دل از پادشاه یک سرزمین می‌برد تا ماجرای رقابت عاشقانه و ‌نفس‌گیر مثل تمام آثار فتحی.

چهار- «جیران» قصه جنگ برای قدرت است. جنگ میان زنان برای به دست آوردن دل پادشاه یک سرزمین از یک سو و جنگ برای نشاندن فرزند بر تخت ولیعهدی و قدرتمند شدن از سوی دیگر.

پنج- در «جیران»، بهرام رادان ناصرالدین شاه است، مریلا زارعی مهد علیا و غزل شاکری ملک‌زاده؛ پریناز ایزدیار در نقش جیران جلوی دوربین رفته است و امیر‌حسین فتحی سیاووش است نقشی که از همین حالا بوی رقابت و تقلای عاشقانه می‌دهد. رعنا آزادی‌ور تاج‌الدوله است و مهدی پاکدل فرمانده محافظان ناصرالدین شاه و امیر جعفری میرزا آقاخان نوری.

شش- فتحی «جیران» را در 55 قسمت روایت کرده و تا اینجا بیش از 40 قسمت آن را جلوی دوربین برده است. سریالی که اگر بین فصل‌های نمایشش فاصله‌ای نباشد بیش از یک سال هر هفته در شبکه نمایش خانگی منتشر خواهد شد و شاید بتواند مخاطب را به دیدن یک سریال باکیفیت امیدوار کند؛ احتمالی که ضامن آن موفقیت پی در پی فتحی در سریال‌های پیشن مخصوصا شهرزاد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا