سینمای ایران

یوسف حاتمی کیا هم به لو رفتن فیلمش اعتراض کرد

یوسف حاتمی کیا کارگردان فیلم «شب طلایی» اعلام کرد یکی از مننقدان فیلمش را پیش از جشنواره دیده و بر روی آن نقد نوشته است.

به گزارش سینماپلاک، پس از جنجال نقدی که محمدتقی فهیم بر فیلم رضا میرکریمی نوشت و بعد از اعتراض سازندگان اعلام کرد از روی چند راش نقد فیلم را نوشته حالا منتقد دیگری در صفحه شخصی‌اش از فیلم یوسف حاتمی‌کیا نوشته است.

این کارگردان جوان که اولین تجربه فیلم بلندش را به تهیه‌کنندگی پدرش ابراهیم حاتمی‌کیا برای حضور در فجر چهلم آماده کرده است با انتشار متنی به این واقعه اعتراض کرد. وی در این یادداشت آورده است:

چه ردای افتخاری‌است که فیلم هایی که در جشنواره حضور دارند را زودتر از زمان پخشش، پنهانی و بدون اجازه سازندگانش ببینیم و دست به قلم شده، در تأیید یا رد آن صفحه‌ای سیاه کنیم.

زمانی که با نگارنده آن تماس حاصل می‌شود که چگونه فیلمی را تماشا کرده است که تنها و به امانت در اختیار دبیرخانه جشنواره فیلم فجر و شورای پروانه نمایش قرار گرفته است؛ به دروغ یا شاید راست؛ اطمینان می‌دهد که فیلم را ندیده است و تنها با دیدن تعدادی عکس فیلم، دست به نقد شده و طوماری را نوشته است.

این چه بی‌اخلاقی آشکاری‌است که هر روز عریان‌تر از دیروز خودنمایی می‌کند. اگر تماشاگرِ پنهانی فیلم بوده‌اید که شرم بر شما باد و اگر خود را تماشاگرنمای فیلم نشان می‌دهید و بدون دیدن حتی لحظه‌ای از فیلم به نقد یا تمجید از آن می‌پردازید که دیگر زبانم قاصر است از پیدا کردن جمله‌ای در وصف این عمل.

امید دارم که رسم امانت‌داری در میانمان هنوز اعتبار داشته باشد و به آن نیز چوب حراج نزنیم.
يوسف حاتمی‌كيا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا