سینمای جهان

لبنان با «کاستا براوا» وارد رقابت اسکار شد

سینمای لبنان به عنوان یکی از آخرین کشورها، نماینده رسمی خود را در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۲ معرفی کرد.

فیلم کاستا براوا ساخته مونیکا اکل با بازی نادین لبکی و صالح بکری دو بازیگر سرشناس سینمای لبنان، نماینده سینمای این کشور در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی نود و چهارمین دوره جوایز سینمایی اسکار خواهد بود.

این فیلم که در بخش‌ افق‌های جشنواره ونیز و پس از جشنواره تورنتو به نمایش گذاشته شده روایتگر داستان زوجی است که در منطقه‌ای روستایی در ارتفاعات بیروت در رویای ساخت زندگی ایده آل خود هستند اما ایجادیک زمین دفن ذباله رویای زندگی روستایی آنها را با چالش بزرگی رو به رو می‌کند.

سینمای لبنان در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب با فیلم‌های اهانت و کفرناحوم به جمع نامزدهای اولیه شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار راه یافت.

امروز اول نوامبر (۱۰ آبان) آخرین مهلت معرفی نماینده رسمی کشورها برای حضور در شاخه بهترین فیلم بین المللی اسکار بود و تاکنون ۷۶ کشور فیلم‌ منتخب خود را برای رقابت در این شاخه انتخاب کرده‌اند و چندین کشور  نیز طبق روال سال‌های گذشته پس از موعد مقرر به این فهرست اضافه خواهند شد. آکادمی اسکار پس از بررسی تمامی فیلم‌های ارسال شده فهرست رسمی فیلم‌های واجد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۲ را منتشر خواهد کرد.

 نامزدهایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار می شود. 

منبع: ایسنا

بیشتر بخوانید:
معرفی نمایندگان روسیه و دانمارک برای اسکار

وقت چیغ انار از استرالیا به اسکار می‌رود/محصول مشترک ایران، افغانستان، هلند و استرالیا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا