سینمای ایرانتیتر روز

از ترانه علیدوستی و باران کوثری تا کتایون ریاحی و فاطمه معتمدآریا/ده بازیگر زن رسما ممنوع‌الفعالیت شدند

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی رسما از ممنوع‌الفعالیت شدن زنان بازیگری مثل ترانه علیدوستی، باران کوثری، پانته‌آ بهرام، هنگامه قاضیانی، فاطمه معتمدآریا و … خبر داد که کشف حجاب کرده بودند.

سینماپلاک، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی با اشاره به بازیگرانی که کشف حجاب کردند، گفت: آنها به دلیل محدودیتی که برایشان وجود دارد، نمی‌توانند در فیلم‌های سینمایی بازی کنند. آثار قبلی‌شان به تدریج منتشر می‌شود که مالکان فیلم‌ها متضرر نشوند چون سرمایه زیادی خرج شده است، ولی از این به بعد نمی‌توانند در فیلم جدیدی بازی کنند.

ایل‌بیگی درباره بازیگران و فیلمسازانی که در حوادث سال گذشته موضع‌گیری سیاسی نامتعارف داشته‌اند نیز اظهار داشت: تک و توک مواردی هست که تلاش می‌شود با گفتگو و همراه کردن آنها حل شود. این هنرمندان اگر اسناد یا تحلیل درستی دارند، ما هم می‌شنویم.

وی ادامه داد: در یک سال گذشته با بیش از چند صد نفر از عوامل سینما در جلسات گفت‌وگو شده و حرفشان شنیده شده است. تلاش شده که با یک فضای مفاهمه‌آمیز کمترین مشکل را داشته باشیم. حداقل افراد را داریم که به مشکل خورده باشند. تلاش می‌کنیم که مشکلشان برطرف شود و بتوانند کار کنند.

بر این اساس، بازیگرانی چون باران کوثری، ویشکا آسایش، ترانه علی دوستی، کتایون ریاحی، پانته‌آ بهرام، فاطمه معتمدآریا، گلاب آدینه، افسانه بایگان، هنگامه قاضیانی، پگاه آهنگرانی، مریم بوبانی، شقایق دهقان و… ممنوع‌الفعالیت خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا