سینمای ایران

عکسی قدیمی از میترا حجار و بهنام تشکر

فیلم کوتاه «اتواستاپ» با بازی میترا حجار و بهنام تشکر به کارگردانی ناصر صفاریان از امروز 8 اسفند ماه اکران آنلاین می‌شود.

«اتواستاپ» نام فیلم کوتاهی از ناصر صفاریان است که براساس داستان «بازی اتواستاپ» اثر میلان کوندرا ساخته شده است. فیلم‌نامه را علی‌رضا معتمدی نوشته و میترا حجار و بهنام تشکر دو بازیگر آن هستند.

سهراب خسروی تدوین‌گر، کوکه ریوبو آهنگ‌ساز و سالار خسروجردی عکاس، در ساخت این فیلم مشارکت داشته‌اند.
ناصر صفاریان که بیش‌تر به عنوان مستندساز و منتقد سینما شناخته می‌شود، درباره این اثر داستانیِ خود می‌گوید: «فیلم‌نامه را علی‌رضا معتمدی نوشته بود و ساختار کارگردانی هم در دل آن وجود داشت. جذابیت کار هم در همین بود و الان هم نقطه قوت کار همین ساختار تعریف شده در فیلم‌نامه اولیه است. این که زوج جوانی در سفر، از هم فیلم می‌گیرند و کل ماجرا روایت تصویریِ دوربینِ خانوادگیِ آن‌هاست.»

صفاریان با اشاره به این که این اولین حضور بهنام تشکر در مقابل دوربین است و او را با دیدن تئاتری که بر صحنه داشته انتخاب کرده، می‌افزاید: «این که فیلمی فیلمبردار نداشته باشد در آن سال‌ها سابقه نداشت؛ ولی متاسفانه دور ماندن این فیلم از عرصه نمایش باعث شد این ایده در فیلم‌های دیگری بعد از این فیلم دیده شود و حالا بعد از 17 سال، موفق شده‌ایم امکان نمایش «اتواستاپ» را فراهم کنیم.»
این فیلم کوتاه در سال 1383 در چابهار ساخته شده و پس از سال‌ها در سال 1399 موفق به دریافت پروانه نمایش شده است. نمایش آن‌لاین «اتواستاپ» که یکی از فیلم‌های برگزیدۀ بخش فیلم کوتاه جشن خانۀ سینما بوده، از امروز 8 اسفند ماه در فیلیمو آغاز شده است.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا