سینمای جهان

دیوید لینچ بازیگر فیلم جدید اسپیلبرگ شد

دیوید لینچ در فیلم «فِیبل‌من‌ها» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ به عنوان بازیگر حضور خواهد داشت.

کارگردان نامدار، دیوید لینچ، به فهرست بازیگران فیلم «فِیبل‌من‌ها» به کارگردانی استیون اسپیلبرگ افزوده شد.

در حالی که این خبر به صورت رسمی منتشر شده اما نقشی که وی ایفا خواهد کرد با جدیت پنهان نگاه داشته شده است.

«فِیبل‌من‌ها» اولین همکاری بین لینچ و اسپیلبرگ را رقم می‌زند که به عنوان ۲ کارگردان با استعداد و نوظهور در دهه ۱۹۷۰ شناخته می‌شوند. لینچ در کارنامه‌اش مجموعه‌ای از فیلم‌های باارزش را دارد که «جاده مالهالند»، «کله پاک‌کن»، «مخمل آبی» و «بزرگراه گمشده» از جمله آنها هستند. وی با «مرد فیل‌نما» در سال ۱۹۸۰ که درامی تاریخی است ۸ نامزدی اسکار از جمله در بخش کارگردانی کسب کرد و فیلم جنایی و رمانتیک «روح سرکش» او نیز برنده نخل طلای جشنواره کن ۱۹۹۰ شد.

لینچ که برای فیلم‌های «مخمل آبی» و «جاده مالهالند» نامزدی اسکار بهترین کارگردانی را کسب کرده سازنده سریال تلویزیونی «تویین پیکس» هم هست و ۶ قسمت از نسخه ۱۹۹۰ آن را کارگردانی کرده است.

علاوه بر همه اینها لینچ ۷۶ ساله به بازی در نقش‌های عجیب هم علاقه دارد و در سریال «تویین پیکس» در نقش مامور اف‌بی‌آی ظاهر شد و حضور افتخاری در سریال «لویی» و «شو کلیولند» داشت.

اسپیلبرگ که با فیلم «داستان وست ساید» در فصل جوایز امسال حضور داشته در حال تکمیل مراحل پس از تولید فیلم «فِیبل‌من‌ها» است که گفته شده یونیورسال پیکچرز قصد دارد آن را حدود تعطیلات عید شکرگزاری آینده راهی سینماها کند.

در حالی که اطلاعاتی از روند داستانی فیلم «فِیبل‌من‌ها» ارایه نشده تنها گفته شده که این فیلم جنبه زندگینامه‌ای دارد و به نوعی تصویر کننده زندگی اسپیلبرگ در دوران بزرگ‌شدن وی در آریزونا است. میشل ویلیامز، ست روگن، پل دانو، جولیا باترز و بازیگر تازه‌کار گابریل لابل بازیگران این فیلم هستند که در نقش خانواده اسپیلبرگ بازی می‌کنند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا