تلویزیون

پاسخ رئیس صداوسیما: سروش صحت ممنوع‌الکار نیست؛ تهیه‌کننده تصمیم می‌گیرد!

پیمان جبلی در واکنش به حواشی مرتبط با شائبه ممنوعیت حضور سروش صحت در برنامه کتاب باز تاکید کرد در تلویزیون هیچ ممنوع الکاری نداریم!

سینماپلاک؛ پیمان جبلی رئیس صداوسیما در حاشیه مراسم یادبود زنده‌یاد نادر طالب‌زاده که روز گذشته در مسجد بلال صداوسیما برگزار شد، به ارائه توضیحاتی درباره شائبه ممنوعیت فعالیت برخی مجریان تلویزیون پرداخت.

جبلی درباره تردیدها درباره حضور سروش صحت در فصل جدید «کتاب باز» و اینکه این گمانه‌زنی‌ها شائبه ممنوع الکاری وی را ایجاد کرده است، گفت: چیزی به نام ممنوع الکاری در صداوسیما وجود ندارد، برنامه‌ها تغییر می‌کند، تهیه کننده تشخیص می‌دهد که با تیم جدید کار کند.

جبلی اضافه کرد: می‌توان از افراد در جایگاه‌های مختلف و در برنامه‌های مختلف استفاده کرد و هر کسی در جایگاه خودش، در جایگاهی که مناسب است با تشخیص تهیه‌کننده و مدیرگروه و مدیر شبکه مشغول به کار می‌شود. ما چیزی به نام ممنوع الکاری به آن مفهومی که در رسانه‌ها بیان شده است نداریم.

رییس صداوسیما در پاسخ به اینکه قرار نیست دیگر از سروش صحت در فصل جدید بهره گرفته شود، گفت: تهیه‌کننده این برنامه در فصل قبل و در دوره‌ای پیش از اینکه من (رئیس صداوسیما) باشم برنامه‌اش تمام شده بود. من وقتی آمدم مطلع شدم. حالا هم تهیه‌کننده، مدیر گروه و مدیر شبکه تصمیم خواهند گرفت که فصل جدید را چگونه شروع کنند.

جبلی در پاسخ به سوال دیگری درباره اجرای مجریان تلویزیون در پلتفرم‌ها و نمونه‌ای که احسان علیخانی بیان کرد نتوانسته است اجرای یک برنامه پلتفرمی را خود به عهده بگیرد هم بیان کرد: ممنوعیتی در این زمینه نیست. ضوابط ما برای حضور در برنامه‌ها و شرایطی که شأن و جایگاه برنامه‌های رسانه ملی در آن‌ها رعایت شود، برای عوامل تولید، تهیه‌کننده و… مشخص است و آن‌ها را می‌دانند. ما براساس همان ضوابط و شرایط با همه هنرمندان کار می‌کنیم و همه اقشار هنرمند، بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان نسبت به آن دستورالعمل‌هایی که در سازمان وجود دارد آشنا هستند.

وی در پاسخ به سوالی درباره حمایت از فیلم‌های سینمایی در حال اکران و اعتراض برخی سینماگران نسبت به پخش نشدن تیزرهایشان از تلویزیون توضیح داد: ما شورایی محتوایی داریم که براساس نظر تخصصی آن‌ها آگهی و تیزر برای فیلم‌ها در نظر گرفته می‌شود.

رییس صداوسیما در پاسخ به اینکه آیا فیلمی هست که اصلاً تیزر آن امکان پخش از تلویزیون را نداشته باشد هم پاسخ داد: قطعاً آنچه که از رسانه ملی پخش، تبلیغ و ترویج می‌شود باید متناسب با هنجارها و ضوابط جامعه و فرهنگ ما باشد. اگر چیزی به تشخیص این شورای محتوایی منطبق با این هنجارها نباشد یا انطباقش کم باشد به همان نسبت امتیازش کم یا زیاد می‌شود.

جبلی در پاسخ به اینکه این فیلم‌ها مجوز نمایش از وزارت ارشاد دریافت کرده‌اند هم گفت: مجوزی که این آثار دارند برای اکران در سینماهاست نه برای تبلیغ در تلویزیون و ما با نظر تخصصی شورای محتوایی به فیلم‌های مختلف امتیاز می‌دهیم و براساس آن امتیاز دفعات پخش تیزرها مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا