سینمای ایران

مشاور هنری و امور سینمایی وزیر فرهنگ معرفی شد

در حکم محمدمهدی اسماعیلی خطاب به محمدحسین نیرومند آمده است:

 

«نظر به مراتب ایمانی، مدارج هنری، تجارب و سوابق ارزشمند کاری در طول سالیان متمادی و برخورداری از ویژگی های برجسته کارشناسی، جنابعالی را به عنوان “مشاور هنری و امور سینمایی” منصوب می نمایم.

اطمینان واثق دارم که مشورت های کارشناسی مبتنی بر دانش و تجربه می تواند به ارتقاء کیفی و گسترش مبانی ارزشی در تولیدات هنری و سینمایی بینجامد.

بدیهی است حوزه های سینمایی و هنری از مشاوره های کاربردی جنابعالی بهره مند خواهند شد.

توفیقات روزافزونتان را در پرتو عنایات الهی و تحت هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای “مدظله العالی” مسالت می نمایم.»

گفتنی است، محمدحسین نیرومند فارغ التحصیل کارشناسی طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران  و دارای گواهینامه درجه یک هنری است.

وی در دوره ای سردبیر و مدیر مسئول کیهان کاریکاتور بود. از جمله سوابق نیرومند می توان به  مدیر گروه جوان و طرح و برنامه شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران، سرپرست دفتر طنز مرکز هنرهای تجسمی و معاونت سینمایی حوزه هنری و دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور اشاره کرد.

مشاور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت‌های نهم و دهم و مدیر عامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس از دیگر سوابق محمدحسین نیرومند است.

وی در طول فعالیت هنری خود موفق به دریافت لوح تقدیر و نشان طلا از معاونت فرهنگی و تبلیغات جنگ ستاد فرماندهی کل قوا، جایزه ویژه یومیوری شیمبون ژاپن و نشان عالی تجسمی کشور شده و تدریس در دانشکده هنرهای زیبا و صدا و سیمای جمهوری اسلامی و دانشگاه سوره در کارنامه کاری اش دیده می شود. نیرومند همچنین تالیفاتی در حوزه هنرهای بصری دارد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا