تلویزیون

صداوسیما درباره‌ کمک ۶میلیاردی به “میدون” بیانیه داد

صداوسیما در پی انتقادها به اختصاص حمایت ۶میلیارد تومانی به ساخت برنامه «میدون» جوابیه‌ای منتشر کرد.

 

به گزارش سینماپلاک، روابط عمومی صداوسیما به انتشار خبر و انتقادات در زمینه اختصاص «حمایت شش میلیارد تومانی از یک برنامه تلویزیونی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی» با انتشار جوابیه‌ای واکنش نشان داد.

 

در متن جوابیه آمده است: «در پی انتقاد به اختصاص حمایت شش میلیارد تومانی به ساخت برنامه «میدون»  محصول شبکه سوم سیما، به استحضار می‌رساند:

برنامه میدون، گامی است در مسیر شناسایی و معرفی صاحبان ایده و نخبگان و کارآفرینان، از این رو طبیعی است که یکی از بازوهای حمایتی این برنامه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محسوب شود. چنان که بسیاری از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و نهادها نیز بنا به ماموریت و موضوع برنامه‌ها،  در برنامه‌سازی، یاری‌کننده رسانه ملی هستتند. بنابراین، دریافت کمک یادشده امری غیرطبیعی و بیرون از حدود فعالیت رسانه ملی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب نمی‌آید.

بدیهی است؛ یکی از وظایف کلان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تقویت اشتغال و کارآفرینی است. در همین مسیر کمک وزارت کار به شبکه سه و برنامه هدف نظر در این شبکه، منطقی، قانونی و در راستای وظیفه ذاتی وزارتخانه است.

مستند قانونی کمک یاد شده، دقیقا بند «چ» ماده ۳۷ قانون احکام دائمی‌ برنامه‌های توسعه کشور مصوب سوم مهر سال  ۱۳۹۵ هیئت وزیران است.

بند یاد شده؛ تاکید می‌کند که «کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول ماده (۵) قانون مدیریت خدمات کشوری مکلفند یک درصد  از اعتبارات هزینه‌ای خود به استثنای فصول (۱و۴و۶) را طی قرارداد مشخص با صداوسیما صرف تولید برنامه جهت فرهنگ‌سازی و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی نمایند».

 

انتظار می‌رود که رسانه‌ها، با اطلاعات و علم نسبت به رویدادها، موضع‌گیری منصفانه و حرفه‌ای کنند و صرفا با اتکا به شنیده‌ها یا برداشت سلیقه‌ای و شخصی،  موجب اتهام و تشویش اذهان عمومی نشوند.»

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا