سینمای ایران

جواد عزتی برای 56ساله شدن 6ساعت گریم شد

جواد عزتی در مرد بازنده در تازه‌ترین همکاری‌اش با محمدحسین مهدویان نقش یک مرد 56ساله را ایفا می‌کند.

کامران حجازی یکی از تهیه‌کنندگان فیلم سینمایی «مرد بازنده» به کارگردانی محمدحسین مهدویان از آثار راه‌یافته به بخش سودای سیمرغ چهلمین جشنواره فیلم فجر، درباره آخرین وضعیت این فیلم اظهار داشت: هم‌اکنون مراحل آماده‌سازی این فیلم به اتمام رسیده و در موعد مقرر نیز تحویل دبیرخانه جشنواره فجر شده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که در مقطعی دو ماهه به دلیل تغییرات وزارت ارشاد، شورای صدور پروانه ساخت تشکیل نشد، من و امیر بنان تهیه‌کننده دیگر فیلم، اوایل آذرماه موفق به دریافت مجوز ساخت برای این پروژه شدیم و یک هفته بعد، به سرعت فیلمبرداری را شروع کردیم. خدا را شکر با تکیه بر توان و تلاش مضاعف تیم، توانستیم کار را به جشنواره برسانیم.

حجازی درباره تأثیر این زمان فشرده بر کیفیت کار گروه بیان کرد: فشار کار زیاد بود، به‌خصوص که این پروژه یک پروژه پر لوکیشن در تهران و مازندران بود و این کار ما را سخت‌تر کرده بود. خیلی‌ها فکر نمی‌کردند ما بتوانیم این کار را به جشنواره برسانیم. علیرغم آنکه زمان بسیار کمی تا جشنواره داشتیم، اما همراهی تیمی هماهنگ که حاصل سال‌ها کار مشترک بود، موجب شد در عین سرعت عمل، همه‌چیز با دقت، آرامش و انسجام خوبی پیش برود. قصه فیلم و آنچه در ذهن مهدویان بود بسیار پخته و شکل‌گرفته بود. زبان مشترک میان اعضای تیم باعث شد تمامی مراحل پست پروداکشن در عین دشواری، همزمان با تولید و با دقت بالا طی شود.

تهیه‌کننده «مرد بازنده» درباره برخی خبرهای غیررسمی منتشرشده مبنی‌بر اقتباس داستانی این فیلم از یک پرونده جنایی واقعی هم تأکید کرد: فیلم برگرفته از هیچ پرونده واقعی‌ای نیست. اتمسفر این فیلم متفاوت با آثار پیشین محمدحسین مهدویان است. درباره ژانر اثر، بهتر است منتظر ماند تا فیلم دیده شود و ترجیح می‌دهم قبل از رونمایی فیلم در جشنواره، مخاطب نسبت به آن ذهنیتی نداشته باشد.

حجازی درباره پیش‌بینی خود از ارتباط مخاطبان آثار محمدحسین مهدویان با «مرد بازنده» گفت: به نظرم این دست از مخاطبان این فیلم را هم دوست خواهند داشت. ان‌شاءالله این پروژه نیز در دسته آثاری خواهد بود که مخاطبان جشنواره با آن ارتباط برقرار خواهند کرد.

وی درباره انتظارات از داوری جشنواره چهلم فیلم فجر هم اظهار کرد: داوری یک ماجرای کاملاً سلیقه‌ای است. ترکیب داوران هیچ‌گاه ثابت نیست و نمی‌توان هر دوره را با دوره دیگر مقایسه کرد. امسال نیز باید دید ترکیب داوران چگونه است و با چه سلیقه‌ای آثار را داوری خواهند کرد.

این تهیه‌کننده درباره ترکیب بازیگران «مرد بازنده» و حضور جواد عزتی در نقش یک کاراکتر ۵۶ ساله در این فیلم گفت: جواد عزتی یک بازیگر توانمند و استثنایی است که هر نقشی را می‌تواند به خوبی ایفا کند. عزتی در این پروژه گریم سنگینی داشت که تقریباً روزی ۵ تا ۶ ساعت زمان می‌برد. این نقش، نقش بسیار پرچالشی هم برای این بازیگر بود. در کنار جواد عزتی، رعنا آزادی‌ور، بابک کریمی، آناهیتا درگاهی، مهدی زمین پرداز، مجید نوروزی، امیرحسین هاشمی، امیر دژاکام، سجاد بابایی، منوچهر علی‌پور، شبنم قربانی، ونوس کانلی و ملیکا پازوکی دیگر بازیگران این پروژه هستند.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا