سینمای ایران

بیانیه غیرمستقیم ترانه علیدوستی و همکارانش: چهره آزارگر را در کن کنار خود نمی پذیریم

ترانه علیدوستی و اعضای هیات رسیدگی به مطالبات بیانیه منع خشونت زنان در سینما در بیانیه‌ای غیررسمی موضع خود نسبت به حضور ترانه علیدوستی و فرهاد اصلانی در جشنواره کن را اعلام کردند.

سینماپلاک؛ پس از راهیابی فیلم «برادران لیلا» ساخته سعید روستایی؛ صفحه جنبش می‌توی ایرانی در بیانیه ای نوشت: «همراهان عزیز،
با عرض تبریک برای راهیابی دو فیلم ایرانی به یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی دنیا، اعضای هیئت پنج نفره رسیدگی به مطالبات بیانیه ۸۰۰ امضا همین جا به یکایک شما قول می دهد که نه تنها در این رویداد، که روی هیچ فرش قرمز و هیچ مراسم دیگری، حضور کسانی را که اتهام علنی خشونت و آزار بر آن ها وارد است در کنار خود نپذیرند.
از حساسیت ویژه ای که نسبت به این موضوع داشتید ممنونیم و خود را در قبال اعتماد شما مسئول می دانیم.
خواهران عزیز ما
از شما ممنونیم که سکوت نمی کنید و بی هیچ تردیدی و این‌چنین مصمم اعلام موضع می‌کنید. از شما ممنونیم که مدام به ما یاداوری می کنید که متعهدید، که کنار آزارگر نمی ایستید. که برای رسیدن به جهانی عدالت‌مدار ایستادگی می‌کنید.
دست در دست هم کنار هم تا پایان راه ایستاده‌ایم.»

ترانه علیدوستی یکی از پنج عضو هیئت رسیدگی مطالبات بیانیه ۸۰۰ امضا می توی ایرانی و فرهاد اصلانی یکی از متهمان آزار و خشونت علیه زنان بازیگران فیلم «برادران لیلا» هستند؛ اگرچه این متن اشاره مستقیمی به اصلانی ندارد اما با توجه به اظهارات مخاطبان در دو روز گذشته؛ این بیانیه موضع علیدوستی نسبت به حضور هم‌بازیش را در کن مشخص می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا