سینمای ایران

ابتلای دبیر جشنواره فیلم فجر به کرونا در آستانه آغاز جشنواره

یزدان عشیری مدیر روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر عنوان کرد که مسعود نقاش‌زاده دبیر این رویداد به کرونا مبتلا شده است.

یزدان عشیری مدیر روابط عمومی چهلمین جشنواره فیلم فجر ضمن تأیید خبر ابتلای مسعود نقاش‌زاده دبیر این رویداد به ویروس کرونا گفت: برنامه‌ریزی‌ای که برای نشست خبری جشنواره داشتیم، منوط به جواب تست کرونای دبیر جشنواره است و به همین دلیل برگزاری این نشست خبری تا کنون به تعویق افتاده است. امیدواریم تا پیش از جشنواره فرصتی برای گفتگو با اهالی رسانه فراهم شود.

وی افزود: در ابتدا علائم مشابه سرماخوردگی بود و برنامه داشتیم که نشست رسانه‌ای جشنواره را روز سه‌شنبه برگزار کنیم اما با اطلاع از ابتلای ایشان به کرونا ناگزیر از تغییر برنامه‌ها شدیم.

عشیری درباره پیگیری کارهای اجرایی این دوره از جشنواره در ایام استراحت دبیر هم عنوان کرد: تیم اجرایی جشنواره به همان ترتیبی که معرفی شده بودند، پیگیر کارها هستند و ارتباط مجازی هم با دبیر جشنواره خواهیم داشت. ابتلای کرونای ایشان هم شکر خدا خفیف است و احتمال بهبودی زودهنگام هم وجود دارد اما حتماً مباحث مرتبط با فاصله‌گذاری در دوران نقاهت را رعایت خواهیم کرد. تیم خبره‌ای که از ابتدا در کنار آقای نقاش‌زاده کارهای اجرایی جشنواره را آغاز کرده‌اند، در ادامه نیز پیگیر کارها هستند و با امکانات ارتباطی جدید مشکلی برای هماهنگی کارها از راه دور نیست. مطمئن باشید لطمه‌ای به روند اجرایی جشنواره وارد نخواهد شد.

مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر با تأکید بر برگزاری این رویداد طبق برنامه‌ریزی‌های از پیش اعلام شده، افزود: نشست خبری دبیر جشنواره حتماً برگزار خواهد شد و در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری مجازی این نشست هستیم.

وی درباره تأثیر احتمال فراگیری موج جدید کرونا بر برگزاری جشنواره چهلم هم گفت: طبق جلساتی که تا کنون با دوستان وزارت بهداشت و ستاد کرونا داشتیم، همه پیش‌بینی‌ها درباره وضعیت کرونا در ایام جشنواره مثبت بود و همه چیز هم عادی بود، به تازگی اما نگرانی‌هایی به‌وجود آمده که امیدواریم تأثیری بر فرآیند برگزاری جشنواره نداشته باشد، به‌خصوص که از قبل برنامه‌ریزی‌ها برای سینماهای مردمی جشنواره با ظرفیت تعریف‌شده از سوی وزارت بهداشت بوده است. تلاش می‌کنیم با توزیع جمعیت و ضریب اشغال محدود سالن‌ها جشنواره را براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت برگزار کنیم.

مشاور رییس سازمان سینمایی مطرح کرد: این درخواست را از اهالی رسانه، منتقدان و صاحبان آثار داریم که با تعامل کامل با جشنواره همراه شوند چرا که با اوج‌گیری کرونا دست ما برای میزانی از مهمانان بسته‌تر خواهد بود و با محدودیت بیشتری مواجه هستم.

وی درباره وضعیت بلیت‌های مردمی فروخته‌شده در صورت قرمز شدن وضعیت کرونایی هم گفت: در این صورت سراغ سانس‌های فوق‌العاده می‌رویم تا پاسخگوی علاقه مندانی که به‌صورت پیش‌خرید بلیت تهیه کرده بودند باشیم و مکانیزمی را تعریف می‌کنیم تا میزبان همه علاقه‌مندان باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا