سینمای جهانانتخاب سردبیر

اتهامات جدید آزار جنسی علیه کوین اسپیسی

کوین اسپیسی پس از این که به تدریج در حال خارج شدن از زیرسایه حواشی بود، بار دیگر با چندین اتهام اخلاقی مواجه شده است.

کوین اسپیسی پس از این که به تدریج در حال خارج شدن از زیرسایه حواشی بود، بار دیگر با چندین اتهام اخلاقی مواجه شده است.

سینماپلاک؛ تنها چند روز پس از انتشار خبر حضور کوین اسپیسی در یک فیلم اکشن با عنوان «پیتر پنج هشت» که در بازار جشنواره کن به خریداران بین‌المللی عرضه شد، این بازیگر ۶۲ ساله که فعالیت حرفه‌ای او به عنوان بازیگر از سال ۲۰۱۷ و با مطرح شدن اتهاماتی اخلاقی علیه او متوقف شده بود، بار دیگر با سه اتهام آزار جنسی از سوی سه مرد در بریتانیا مواجه شده، اتفاقی که می‌تواند مجددا حرفه هنری یکی از مستعدترین بازیگران سینما را تحت تاثیر قرار دهد.

کوین اسپیسی بیشتر برای ایفای نقش در سریال «خانه پوشالی» محصول نتفلیکس و پیش از آن بازی در فیلم‌های سینمایی چون «هفت»، «محرمانه لس‌آنجلس» و «زیبای آمریکایی»شهرت دارد. اسپیسی از سال ۲۰۱۱ در سریال «خانه پوشالی» در نقش «فرانک آندروود» ظاهر شد و تا سال ۲۰۱۸ به بازی در این سریال ادامه داد تا این که ساخت این مجموعه به دلیل اتهامات اخلاقی علیه او متوقف شد.

او در سال ۲۰۱۳ از تهیه کنندگان این سریال نیز بود و اگرچه به طور رسمی مشخص نیست که در هر یک از ۷۳ قسمت چقدر درآمد داشته است اما دستمزد سالانه او برای بازی در این سریال ۲۰ میلیون دلار بوده است. مجموع خالص دارایی این بازیگر برنده دو جایزه اسکار به ۱۰۰ میلیون دلار می‌رسد.

اسپیسی همچنین قرار بود در  فیلمی تحت عنوان «دروازده ۱۲۴۲ به غرب» نیز بازی کند و این پروژه که در اکتبر سال ۲۰۲۲ مقابل دوربین می‌رود نیز در بازار جشنواره کن معرفی شد و پیش از این نیز اعلام شد او با بازی در فیلم ایتالیایی «مردی که خدا کشید» به کارگردانی «فرانکو نرو» بازیگر سرشناس سینمای ایتالیا هم نقش‌آفرینی خواهد کرد اما باید منتظر ماند و دید حواشی جدید و شکایت سه مرد از «اسپیسی» به اتهام آزار و اذیت جنسی بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ در بریتانیا، مانع از احیای حرفه بازیگری او می‌شود یا خیر.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا