سینمای جهانانتخاب سردبیر

پل سوروینو بازیگر رفقای خوب درگذشت

پل سوروینو بازیگری که در «رفقای خوب» نقش‌آفرینی کرده بود در ۸۳ سالگی از دنیا رفت.

سینماپلاک؛ پل سوروینو یکی از بازیگران فیلم «رفقای خوب» ساخته مارتین اسکورسیزی در ۸۳ سالگی درگذشت.

وی بازیگر نقش فرانک سرتا در سریال «نظم و قانون» هم بود و در نقش دون پل سیسرو گانگستر محبوب فیلم «رفقای خوب» و کیسینجر در فیلم «نیکسون» اولیور استون هم بازی کرده بود. وی پدر میرا سوروینو بازیگر هم بود.

پل سوروینو درگذشت

سوروینو در طول دوران بازیگری‌اش در بیش از ۱۷۰ نقش ظاهر شده بود که درام جنایی «دیک تریسی» با بازی و کارگردانی وارن بیتی هم از جمله آنها بود.

وارن بیتی این بازیگر را برای ۴ فیلم از ۵ فیلمی که کارگردانی کرد، انتخاب کرده بود که فیلمی درباره تاریخ کمونیسم با نام «سرخ‌ها»، «بال‌ورث» فیلم طنز سیاسی که در آن در نقش رییس یک شرکت بزرگ بیمه ظاهر شد و «قوانین اعمال نمی‌شوند» از جمله آنها هستند.

سوروینو بازیگر صحنه نمایش هم بود و نامزدی تونی را برای «آن قصل قهرمانی» به کارگردانی جیسون میلر نمایشنامه‌نویس برنده پولیتزر در سال ۱۹۷۴ کسب کرده بود.

بازی در «تقلب» تسوی هارک در سال ۱۹۹۸ و «رومئو و ژولیت» باز لورمن در سال ۱۹۹۶ از دیگر فیلم‌های مهم کارنامه هنری وی هستند.

وی به همان اندازه که در سینما فعال بود در صفحه کوچک تلویزیون هم دیده شد که بازی در «پیشتازان فضا: نسل بعدی»، «دومی»، «ما به پایان می‌رسیم» از جمله آنها بودند.

پل سوروینو در بروکلین در خانواده‌ای ایتالیایی متولد شد و به راحتی به ایتالیایی صحبت می‌کرد و نخستین نقش‌آفرینی خود را در برادوی در سال ۱۹۶۴ در یک نمایش کمدی موزیکال انجام داد.

منبع: مهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا