سینمای ایران

واکنش وزیر ارشاد به انتشار «تفریق» در فضای اینترنت/مسوولیت فیلم با تهیه کننده است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پخش غیرقانونی فیلم سینمایی «تفریق»‌ واکنش نشان داد و مسوولیت پخش فیلم را به عهده تهیه کننده دانست.

سینماپلاک، محمدمهدی اسماعیلی در نشستی با خبرنگاران درباره پخش فیلم سینمایی «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی در کانالهای تلگرامی متعدد گفت: ساعت یک دیشب، آقای خزایی به من پیامک دادند و گفتند این فیلم گویا منتشر شده و یک صدایی هم از بنده خدایی که مسئول کار بود، فرستاد. این فیلم الان و قبل از نمایش در اختیار ما نیست، بلکه در اختیار خود تهیه‌کننده است؛ یعنی اصلاً در اختیار سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست که منتشرش کنیم.

وی تاکید کرد: من هم بعضی وقت‌ها که می‌خواهم در سازمان سینمایی فیلمی را هماهنگ کنم و ببینم، باید اول با تهیه‌کننده هماهنگ شود تا برای یک ساعت خاص، کدی را بدهند که بتوانیم آن دو سه ساعت فیلم را تماشا کنیم. در هر صورت برنامه ما حمایت از حوزه فرهنگ و هنر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به مشکلات بعضی از فیلم‌ها اظهار کرد: بله مواردی هست. من نمی‌خواهم انکار کنم اما تلاشمان این است که  به خاطر برخی از عوامل فیلم ها، کمترین مشکل به خود فیلم‌ها برگردد و سیاست‌مان هم همین بوده است.

فیلم سینمایی «تفریق» به کارگردانی مانی حقیقی و با بازی ترانه علیدوستی و نوید محمدزاده با وجود داشتن پروانه نمایش خارجی، هنوز اکران داخلی نگرفته است و همین موضوع موجب شده تا به محض انتشار در پلتفرم خارجی این فیلم به راحتی در شبکه های اجتماعی منتشر شود و شانس اکران آن برای همیشه از دست برود. این اتفاقی است که پیش از این برای فیلم سینمایی «برادران لیلا» و «جنگ جهانی سوم» هم رخ داد و سازمان سینمایی آنقدر در صدور پروانه نمایش برای آنها تعلل کرد که  سر از کانال های تلگرامی درآوردند.

 

دراین باره بخوانید:

«برادران لیلا» در تلویزیونهای خانگی/دستاورد سیاستهای مدیران سینما

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا