انتخاب سردبیرسینمای ایران

لامینور برای گلشیفته فراهانی نوشته شده بود

داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر فیلمنامه لامینور را برای گلشیفته فراهانی نوشته بودند.

سینماپلاک؛ در نشست نقد و بررسی فیلم سینمایی لامینور وحیده محمدی فر گفت: گلیشفته فراهانی انتخاب اول داریوش مهرجویی برای ایفای نقش در این فیلم بود.

گلشیفته فراهانی که در فیلم سینمایی سنتوری در کنار بهرام رادان نقش‌های اصلی را ایفا می‌کردند دو سال پس از این فیلم از سینمای ایران کناره گرفت.

بنا به گزارش سینمادیلی همزمان با روز‌های پایانی اکران «لامینور» در نشست نقد و بررسی این فیلم، وحیده محمدی‌فر (نویسنده فیلم‌نامه «لامینور») گلشیفته فراهانی را انتخاب اول مهرجویی برای این نقش دانست که حتی فیلم‌نامه هم برای او نوشته شده بود.

محمدی‌فر در این مورد گفت: «از روز اول که ما روی این فیلم‌نامه کار می‌کردیم و بازنویسی می‌کردیم و قرار بود نقش اصلی دختر باشد، می‌گفتیم این نقش مال گلشیفته فراهانی است چون او واقعا یک دختر عصیانگر و با سواد در زمینه موسیقی است و نبودن گلشیفته یکی از محدودیت‌های ما بود و بخاطر نبودنش غصه می‌خورم که کاش بود چون این نقش مال خودش بود. چون خودش هم عصیانگر و با سواد است که به چیزی که می‌خواهد می‌رسد»

پردیس احمدیه در فیلم لامینور
پردیس احمدیه در فیلم لامینور

محمد‌ی فر در ادامه درباره حضور پردیس احمدیه هم گفت:«خانم احمدیه هم سواد موسیقی خوبی دارد و بازیگر خوبی است اما ترجیح ما گلشیفته بود. جایش خالی و کاش بیاید دوباره اینجا بازی کند.»

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا