تیتر روزسینمای جهان

دشمن با پیمان معادی به اسکار می رود؟

فیلم سینمایی «دشمن» محصول مشترک دانمارک و سوئد با بازی پیمان معادی و کارگردانی میلاد عالمی، فیلمساز ایرانی ساکن سوئد، جهت معرفی به اسکار در لیست سه فیلم کشور سوئد قرار گرفت.

سینماپلاک، موسسه فیلم سوئد قرار است در تاریخ ۳۰ شهریور(۲۱سپتامبر) فیلم منتخب این کشور را جهت حضور در اسکار معرفی کند.

این فیلم که به تازگی اکران شده، با استقبال مردم و منتقدان همراه بوده است. میلاد عالمی، در این خصوص می گوید: «نمایش اخیر این فیلم در سوئد با استقبال بسیار مثبتی مواجه شد و قرار است در بسیاری از کشورهای دیگر نمایش داده شود.»

عالمی صحبت هایش را با تحسین عملکرد معادی ادامه می دهد: «بعد از تمرینات شدیدی که پیمان معادی برای این فیلم داشت، گاهی فکر می کردم که او آن چنان غرق در نقش شده که بیشتر شبیه یک کشتی گیر حرفه ای واقعی است که در فیلم هم بازی می کند.»

پیمان معادی با دشمن به اسکار می رود

نقشی که هالیوود ریپورتر هم در نقدی که منتشر کرده است به آن اشاره داشته: «کاریزما و جذابیت خاص معادی در هر صحنه از فیلم دشمن، تاثیرگذاری ماندگار می گذارد و به شناخت دیرینه او به عنوان یکی از استثنایی ترین بازیگران جهان تاکید می کند. او به طرز ماهرانه ای مردی سرسخت و محبوب را به تصویر می کشد که کشمکش های درونی اش قابل لمس است.»

اتفاقی که نشریه ورایتی هم به آن پرداخته است: «اجرای معادی در این فیلم تماشایی بود. استفاده تخصصی او از حالات چهره که در کسری از ثانیه رخ می دهد بی نظیر است و دنیای درونی شخصیت را تحسین برانگیز القا می کند.»

اسکرین اینترنشنال هم در گزارشی پیش بینی کرده است: «بازی مسحور کننده معادی توجه بیشتر جشنواره ها را به خود جلب خواهد کرد.»

اولین اکران عمومی فیلم «دشمن» در بخش پانورامای جشنواره برلین بود که با استقبال فراوان روبرو شد؛ داستان یک کشتی گیر با بازی پیمان معادی که درگیر ماجرای پیچیده قتل می شود.

منبع: خبرآنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا