انتخاب سردبیرسینمای جهان

«دختر خوب» راحله کرمی برنده سه جایزه از جشنواره ایتالیایی

راحله کرمی با فیلم کوتاه «دختر خوب» در ادامه مسیر خود و پس از کسب دو جایزه ویژه هیات داوران از دو جشنواره ناپولی و اسکواردی ایتالیا، برنده جایزه بهترین فیلمنامه، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن از جشنواره امی‌کُرتی شد.

سینماپلاک؛ «دخترِ خوب» ساخته راحله کرمی، در جشنواره امی‌کُرتی مورد تحسین داوران، منتقدان و مخاطبان قرار گرفت و در نهایت در اختتامیه این جشنواره که شب گذشته شانزدهم ژوئن برگزار شد، جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه را از آن خود کرد. همچنین مبینا آزادی برای بازی در این فیلم برنده بهترین بازیگر زن نقش اصلی این جشنواره شد.

این جشنواره که از سال ۲۰۱۸ برگزار می‌شود، به فیلم‌هایی اهمیت می‌دهد که با ساختار و محتوای جدیدی دست بر روی مسائل انسانی می‌گذارند.

«دختر خوب» پیش از این در جشنواره‌های لینز اتریش، ایشیا ایتالیا، ارل‌کُرت انگلستان- Earl’s Court، آرلینگتون امریکا، کاورج‌فیلم فستیوال- Courage Film Festival (2021) و جشنواره بین‌المللی زنان ترکیه حضور داشته است.

همچنین این فیلم کوتاه 14دقیقه‌ای، در ادامه حضورهای جهانی خود، به بخش مسابقه پنجاه‌وپنجمین دوره جشنواره هومبولت آمریکا نیز راه یافته و از هفدهم تا بیست‌وسوم آوریل در آرکاتای کالیفرنیا با دیگر آثار به رقابت خواهد پرداخت.

در خلاصه داستان «دختر خوب» آمده دختری که می‌خواهد آبروی خانواده‌اش را حفظ کند، مجبور به سکوت می‌شود.

مبینا آزادی، بهزاد خلج و شقایق فریادشیران بازیگران و مانی قندی(تهیه‌کننده)، هاشم مرادی (مدیر فیلمبرداری)، مسیح حدپور سراج (مدیر صدابرداری) حجت بابایی (طراح گریم)، فاطمه پاقلعه‌نژاد (مجری طرح)، سیامک میثاقی (تدوین)، ساقی بلیغ (عکاس) و فرست اسکرین‌فیلم به مدیریت سولماز اعتماد (پخش‌ بین‌الملل) دیگر عوامل این فیلم کوتاه هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا