انتخاب سردبیرسینمای ایران

«غریب» تازه‌ترین همکاری حامد عنقا و سازمان اوج مجوز ساخت گرفت

حامد عنقا برای «غریب» و سعید شاهسواری برای «آشیل» از سازمان سینمایی پروانه ساخت دریافت کردند.

سینماپلاک؛ فیلم‌نامه‌های «غریب» به تهیه‌کنندگی سازمان هنری رسانه‌ای اوج و حامد عنقا، کارگردانی محمدحسین لطیفی و نویسندگی حامد عنقا و «آشیل» به تهیه‌کنندگی سعید شاهسواری و کارگردانی و نویسندگی فرهاد دلارام دیزجی موافقت شورای پروانه ساخت سازمان سینمایی را اخذ کردند.

حامد عنقا نویسنده و تهیه‌کننده سریال پرمخاطب و جنجالی آقازاده، به زودی فیلم جدیدش را وارد مرحله تولید می‌کنند‌. این فیلم غریب نام دارد، و روایتی از زندگی شهید محمد بروجردی است که بر مبنای کتاب «محمد؛ مسیح کردستان» اثر نصرت‌الله منصورزاده ساخته می‌شود.

به نظر می‌رسد با توجه به سابقه حامد عنقا در ساخت سریال و تجربه متفاوت «موقعیت مهدی» که در دو نسخه سینمایی و مجموعه تلویزیونی تولید شد، «غریب» هم در دو نسخه سریال و سینمایی تولید خواهد شد.

سال گذشته رئیس سازمان اوج خبر از ساخت چند فیلم سینمایی داده بود اما به دلیل شرایط کرونایی و بحث درآمدزایی ترجیح بر این شد که در عرصه سریال‌سازی فعال باشند. حالا سازمان اوج خبر از تولید ۱۰ پروژه سینمایی با همکاری فیلمسازان جوان داده است که «غریب» اولین پروژه این سازمان در سال جاری خواهد بود.

پروژه آشیل، اولین تجربه فیلم بلند فرهاد دلارام است. پیش از. این فیلم کوتاه تتو به کارگردانی وی موفق به دریافت جایزه بخش نسل از جشنواره جهانی برلین ۲۰۱۹ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا