سینمای ایران

حامد سلیمان زاده داور جشنواره فیلم برلین شد

با دعوت رسمی هفتادودومین جشنواره بین المللی فیلم برلین و فیپرشی (فدراسیون بین المللی منتقدان سینمای جهان) ، حامد سلیمان زاده – منتقد و مدرس بین المللی سینمای ایران-، روی صندلی داوری جایزه فیپرشی هفتاد و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین خواهد نشست.

به گزارش سینماپلاک، حامد سلیمان زاده، پژوهشگر، منتقد و مدرس بین المللی سینمای ایران که قبل تر داور فیپرشی هفتاد و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم کن فرانسه را تجربه کرده، همراه با دو منتقد برجسته سینمای جهان، الکساندر توزوارت از هلند و بتینا هیرش از آلمان، فیلم های بخش (فوروم) هفتاد و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم برلین را قضاوت خواهد کرد.

بخش فوروم یکی از مهمترین بخش های رقابتی جشنواره فیلم برلین است که با هدف درک چیستی سینما، تجربه های پیشرو و معرفی چشم اندازهای تازه در زمینه فرم و محتوای سینما پایه گذاری شده است. فیلم های این بخش فارغ از دسته بندی های مرسوم داستانی، مستند و انیمیشن انتخاب شده و طیف وسیعی از تجربه های نوین سمعی و بصری را پوشش می دهد.

سلیمان زاده تنها منتقد ایرانی در تاریخ سینمای ایران است که تاکنون تجربه داوری سه جشنواره مهم سینمای جهان از جمله گوتنبرگ سوئد، کن فرانسه و برلین آلمان را در پرونده خود دارد.

هفتاد و دومین جشنواره بین المللی فیلم برلین از تاریخ 10 تا 20 فوریه 2022 میلادی ( 21 بهمن ماه تا 1 اسفندماه 1400 خورشیدی) به شکل حضوری واجرای پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا