تیتر روزسینمای ایران

تی تی و ستاره‌هایش رقبا را پشت سر گذاشتند/انفرادی از 54میلیارد گذشت

انفرادی و تی تی در هفته اول مرداد با فاصله 200میلیون تومانی در جایگاههای اول و دوم جدول فروش هفتگی قرار گرفتند.

صدرا حاج‌بابایی-سینماپلاک؛ تی تی ساخته آیدا پناهنده با بازی ستاره‌هایی مثل هوتن شکیبا، الناز شاکردوست و پارسا پیروزفر، درحالی‌که هنوز یک ماه از انتشارش نگذشته پا به پای انفرادی پیش رفت اما در نهایت با فاصله ای 200میلیون تومانی در فروش هفتگی از این فیلم کمدی که از رضا عطاران ستاره فیلم‌های کمدی بهره می‌برد شکست خورد و با 2.6میلیارد تومان فروش جایگاه دومین فیلم پرفروش هفته را از آن خود کرد.

«تی تی» همچنین با پشت سر گذاشتن «روز صفر» و «شادروان» به پنجمین فیلم پرفروش سال تبدیل شد و بعید نیست که در هفته آینده جایگاه چهارمی که فعلا به «موقعیت مهدی» تعلق دارد را هم به دست آورد. «تی تی»سومین ساخته آیدا پناهنده در 7 روز توانست 82هزار مخاطب داشته باشد و در 3500سانس به نمایش در آمد.

«انفرادی» یک قدم تا پرفروش‌ترین فیلم سال

انفرادی با رضا عطاران سگ بند را جا گذاشت

فیلم «انفرادی» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی با فروش 2.8میلیارد تومانی در 7 روز اخیر توانست همچنان جایگاه اول خود را در فروش هفتگی حفظ کند و 92هزار مخاطب را به خود جذب کند و به دینامیت 58میلیاردی یک قدم نزدیک‌تر شود و فاصله‌شان را به 4میلیارد تومان کاهش دهد. این در حالی‌است که وارد ماه محرم شدیم و در دهه اول محرم هم پخش فیلم‌های کمدی ممنوع می‌شود و این اتفاق باعت وقفه در فروش فیلم خواهد شد.

«علف زار» همچنان پرفروش

«علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی که بیش از دو ماه از اکرانش می‌گذرد در هفته‌ گذشته توانست فروشی بالغ بر 1.2میلیاردتومانی داشته باشد و به سومین فیلم پرفروش هفته تبدیل شود. این فیلم که در جدول فروش سالیانه هم سوم است و از بازیگرانی همچون سارا بهرامی، پژمان جمشیدی و ستاره پسیانی بهره برده، در هفت روزی که گذشت توانست 37هزار مخاطب را به سینماها بکشاند.

 

«هناس» پر مخاطب اما کم درآمد

فیلم «هناس» به کارگردانی حسین دارابی و بازی بهروز شعیبی و مریلا زارعی در هفته‌ای که گذشت توانست فروش 726میلیون تومانی را تجربه کند و به چهارمین فیلم پرفروش هفته بدل شود. این در حالی‌است که «هناس» علاوه بر اینکه در طرح قیمت بلیت شناور در سینماهای حوزه هنری قرار دارد، دوشنبه هفته پیش یعنی 3مرداد  رایگان شد و علت پرمخاطب اما کم درآمد بودنش همین است. این فیلم 38 هزار بیننده به خود جذب کرد که هم اندازه بینندگان فیلم «علف‌زار» است اما درآمد «هناس» کمی بیشتر از نصف در‌آمد «علف‌زار» است.

«چند می‌گیری گریه کنی؟2» در آستانه 8میلیاردی شدن

«چند می‌گیری گریه کنی؟2» به کارگردانی علی توکل‌نیا در هفته گذشته فروشی 460میلیون تومانی را تجربه کرد و به پنجمین فیلم پرفروش هفته تبدیل شد. این فیلم در فروش سالیانه با 7.8میلیارد تومان توانسته به هشتمین فیلم پرفروش سینمای ایران تبدیل شود و تا آستانه 8 میلیاردی شدن برود. «چند می‌گیری گریه کنی؟2» که بازیگرانی مانند حمید لولایی، ابولفضل پور عرب، حامد آهنگی و عباس جمشیدی‌فر را دارد در بازه‌ی زمانی 7 روز توانست 16هزار بیننده داشته باشد و در 800 سانس به نمایش دربیاید.

 

فیلم بهروز شعیبی در آستانه 3میلیاردی شدن

فیلم «بدون قرار قبلی» در هفته اخیر 21هزار مخاطب و فروش 450میلیون تومانی داشت. این فیلم که از بازیگرانی همچون مصطفی زمانی و صابر ابر بهره می‌برد، توانست به ششمین فیلم پرفروش هفته تبدیل شود.

«سگ بند» به کارگردانی مهران احمدی که وارد پنجمین ماه اکران خود شد توانست فروشی 380میلیون تومانی را تجربه کند و به هفتمین فیلم پرفروش هفته تبدیل شود. این فیلم که در هفته گذشته 13هزار مخاطب داشت بازیگرانی مانند بهرام افشاری و امیر جعفری را در لیست بازیگران خود دارد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا