تئاتر

تولد تئاتر شهر با چاشنی قمه‌کشی

روز گذشته قمه‌کشی تعددی اراذل و اوباش در محوطه بیرونی تئاتر شهر جنجال آفرید.

به گزارش سینماپلاک به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، تعدادی از خلافکاران، فروشندگان مواد مخدر و اراذل و اوباش که طی سال‌های اخیر به صورت مستمر در محیط پیرامونی بوستان دانشجو، چهارراه ولیعصر (عج) و محیط پیرامونی تئاتر شهر مزاحمت‌های پی در پی و فراوانی را برای رهگذران، مسافران ایستگاه مترو و تماشاگران مجموعه ایجاد کرده‌اند، بعدازظهر روز جمعه هشتم بهمن ماه برای چندمین بار در یک نزاع خیابانی جمعی در حضور رهگذران و تماشاگران مجموعه، اتفاقات ناگواری را در مجاور در ورودی تالار چهارسو رقم زدند.

در این نزاع خیابانی که این بار با ضرب و شتم شدیدتری صورت گرفت، تعدادی از خلافکاران در ابتدا با چوب و چماق به جان یکدیگر افتادند اما بعد از دقایقی کوتاه این نزاع خیابانی تبدیل به قمه کشی و چاقوکشی شد. این ضرب و شتم به حدی بود که شدت آن باعث وارد آمدن جراحات فراوانی به طرفین دعوا شد. البته بعد از دقایقی با حضور به موقع یگان امداد نیروی انتظامی ضاربان دستگیر و افرادی که با جراحت‌های شدیدی روبرو شده بودند به مرکز درمانی منتقل شدند.

وقوع این درگیری خیابانی در محیط پیرامونی تئاتر شهر در حالی صورت گرفت که تماشاگران نوبت اول اجرای نمایش «احتمالات» در تالار چهارسو مشغول تردد برای ورود به داخل مجموعه بودند که این اتفاق بار دیگر شرایط نامطلوبی را به لحاظ روانی برای آنها رقم زد.

پیش از این نیز نزاع‌های خیابانی متعددی در محیط پیرامونی تئاتر شهر از جمله ضرب و جرح با قمه، چاقو و حتی تیراندازی در آغاز و پایان اجرای آثار نمایشی اتفاق افتاده بود.

طی ماه‌های اخیر با تشدید حضور خلافکاران و بحرانی شدن اوضاع محیط بیرونی تئاتر شهر از سوی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل هنرهای نمایشی و مدیریت مجموعه تئاتر شهر رایزنی‌های مستمری با مدیران شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و اعضای شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر ضرورت تعیین حریم تئاتر شهر و پاکسازی محیط پیرامونی مجموعه صورت گرفته است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا