تلویزیون

تهیه کننده گاندو سراغ ساخت کمدی می رود/«من امنیتی نیستم!»

مجتبی امینی تهیه کننده گاندو از تصمیمش برای ساخت یک سریال کمدی خبر داد.

سینماپلاک؛ مجتبی امینی، تهیه کننده گاندو، درباره‌ی وضعیت ساخت سریال «ترور» با بیان اینکه قرار است ادامه کار در کرمان و دو کشور دیگر ضبط شود، توضیح داد: در حال حاضر نیمی از سریال «ترور» درتهران ضبط شده و بعد از آن مهمان مردم مهمان نواز کرمان خواهیم بود؛ در پایتخت مقاومت و خود شهر حاج قاسم کار را فیلمبرداری خواهیم کرد. همچنین در دو کشور دیگر هم کار ادامه پیدا خواهد کرد.

 

تهیه‌کننده «گاندو» با بیان اینکه ساختن کار برای اسطوره‌ها و قهرمانان ملی به شدت سخت و نفس‌گیر است، بیان کرد: این نوع کارها بسیار نفس‌گیر و حساس است. شاید عنوان شود که «ترور» صرفا یک سریال هشت قسمتی است اما به اندازه یک مجموعه ۵۰ الی ۶۰ قسمتی از گروه انرژی می‌گیرد.

او در این زمینه افزود: جنس کار قهرمانان تاریخ معاصر که مخاطب و مردم در یک برهه زمانی ویژگی‌های او را لمس کرده‌ و از نزدیک دیده‌اند، خیلی سخت است. ما در ده‌ها فیلمی که ساختیم، قهرمان‌های مختلفی خلق کردیم و مخاطب با آن‌ها همذات‌پنداری کرد، به آن‌ها علاقمند شده و آن‌ها را پذیرفت و پیگیرشان بود؛ اما در کارهایی از جنس «ترور» (با موضوع سردار سلیمانی)، مخاطب قهرمان را می‌شناسد، شما نمی‌توانید او را به مخاطب معرفی کنید چون او را می‌شناسد. بنابراین ترسیم و طراحی این موضوع و درام را باید با وسواس و حساسیت‌های خاصی باید پیش برد؛ چراکه مخاطب قهرمان داستان را لمس کرده است و اگر خارج از ادراک و نگاه مخاطب و مسیری که به تصویر کشیده برای مخاطب قابل درک و قابل قبول نباشد، قطعا اثر را پس می‌زند و نمی‌تواند با آن ارتباط برقرار کند؛ بنابراین این جنس کارها به شدت پُرریسک است و معمولا کمتر تیم تهیه و تولید و سازنده این ریسک را می‌کند.

چهره حاج قاسم را نشان نمی دهیم

امینی درباره فیلمنامه سریال «ترور» درباره اینکه آیا خانواده حاج قاسم سلیمانی نسبت به آن رضایت داشتند؟ توضیح داد: خود مدیریت سیمافیلم و مکتب حاج قاسم با پروژه در ارتباط بودند و ما بحث پیگیری متن و شرایط را به تلویزیون واگذار کردیم. ما بیشتر بر روی فضای هنری متمرکز شدیم. قطعا بعد از خواندن متن نظرات اعمال شد و ما بیشتر سعی کردیم درباره حاج قاسم، ایدئولوژی و تفکر جهانی صحبت کنیم تا درگیر حاشیه و کاراکتر و شخصیت شویم. ما درباره حاج قاسم کار می‌سازیم درباره ایدئولوژی جهانی و داخلی نسبت به حاج قاسم حرف می زنیم و سعی کردیم از حاشیه فاصله بگیریم.

امینی با اشاره به موضوع قصه «ترور» که درباره ترور نافرجام حاج قاسم سلیمانی است، یادآور شد: در قصه «ترور» ما در یک ماموریتی هستیم و به شخصیت حاج قاسم نمی‌رسیم.

به گفته او بازیگری نقش سردار سلیمانی را بازی نخواهد کرد.

این تهیه‌کننده همچنین درباره زمان پخش سریال «ترور» که پیشتر اعلام شده بود همزمان با سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی به پخش می‌رسد، توضیح داد: امیدواریم این اتفاق بیفتد و ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم.

امنیتی نیستم

امینی که بیشتر به عنوان سازنده کارهای امنیتی از جمله «گاندو» شناخته می‌شود، درباره این نکته بیان کرد: من همیشه کارهای امنیتی نساختم و کارهای دیگری هم ساختم که در همه ژانرها بوده است. سریال «گاندو» را هم چون مخاطب دوست داشته و کشش زیادی داشته، دیده شد. کشورهای خارجی هم می‌رویم، ما را با «گاندو» می‌شناسند؛ در صورتی که من کار اجتماعی بسیار ویژه‌ای ساختم مثل «آفریقا» ساخته هومن سیدی، کار اجتماعی عجیب غریب «به تهران خوش آمدید» را ساختم. ‌کار استراتژیک مثل «شکارچی شنبه» و کارهای متعددی را ساخته‌ام. کار «بدون مرز» ما جایزه جهانی داشته اما «گاندو» بیشتر به چشم آمده است.

وی در عین حال بیان کرد که حالا تمام ذهنیت او این است که کار طنز انجام دهد و در این زمینه توضیح داد: ما سازنده‌ایم و سازنده یک ژانر نیستیم و در حال حاضر هم چندین ماه است بر روی متن یک کار طنز کار می‌کنم. به دنبال این هستم حال مردم خوب شود و برای امید و نشاط مردم یک ژانر طنز سالم، خوب و خانواده‌پسند را تجربه کنم.

او که قرار است فصل سوم «گاندو» را بسازد، درباره اینکه کدام کار اولویت خواهد داشت؟ توضیح داد: توانایی‌مان همزمان بر روی چند کار خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا