تلویزیون

تمهید رئیس سازمان صداوسیما برای رد شایعات/100سریال در دست تولید

رئیس رسانه ملی گفت: بیش از ۱۰۰ مجموعه تلویزیونی در مراحل مختلف تولید است.

در روزهای گذشته خبرهایی منتشر شد مبنی بر توقف ساخت بیش از 15 سریال که در مرحله تولید یا پیش‌تولید قرار داشتند به دستور رئیس جدید سازمان صداوسیما. خبری که واکنش‌های زیادی در پی داشت و جلیل سامان کارگردان «زیرخاکی» در واکنش به آن نوشت: «زیرخاکی» را هم تعطیل کنید!

صبح امروز پیمان جبلی به منظور تکذیب این شایعات بازدیدی از مجموعه‌های «طلاق»، «سلمان فارسی» و «جشن سربرون» داشت و در حاشیه آن به سوالات خبرنگاران درباره مجموعه‌های تلویزیونی در حال تولید این سازمان گفت: کار به صورت قابل قبولی در حال پیشرفت است. به نظرم هر کدام از این انواع، بخشی از نیاز‌های جامعه را پاسخگو خواهد بود. علاوه بر این کار‌ها کار‌های بسیار زیاد دیگری در حوزه نمایشی در ایستگاه‌های مختلف تولید، قرار دارند.

وی گفت: شاید بیش از ۱۰۰ مجموعه نمایشی در مراحل مختلف تولید قرار دارند اعم از نگارش، پیش تولید، تولید و مراحل بعد از تولید دارد کار و نیز طبق روال انجام می‌شود.

دکتر جبلی ادامه داد: برای مدت زمان کوتاهی که برای ماه مبارک رمضان و قبل از آن نوروز در پیش داریم، کار‌های خوبی در حال آماده شدن است و فکر می‌کنم ماه رمضان و نوروز شاداب با کار‌هایی متناسب با این فضا‌ها داشته باشیم و امیدواریم مورد استقبال هم قرار بگیرد.

وی افزود: مجموعه‌های تلویزیونی به دلیل تاثیراتی که در درک و باور و رفتار‌های مخاطب می‌گذارد یکی از مهم‌ترین حوزه‌های پیام است و اهمیت زیادی دارد. عمده تمرکز دوره جدید از زمانی که مدیریت سازمان تغییر کرده است روی این حوزه است.

دکتر جبلی ادامه داد: جلسات مفید و موثری را هم با همه صاحب نظران اعم از همکاران خودمان در داخل سازمان، شبکه‌های مختلف، سیما فیلم و شبکه‌هایی که در حوزه‌های مختلفی هستند برگزار کرده ایم. تلاش می‌کنیم با درک کامل نیاز‌ها، اولویت‌ها و خلاء‌هایی که باید در آن حوزه‌های کار کنیم، فرایند تولید نمایشی را به سمتی سوق دهیم که افزون بر جبران این خلاء، سریال‌های پر مخاطبی را ارائه دهیم که از ابزار تلویزیون در جهت رفع مشکلات کشور برداریم.

جبلی گفت: هر مجموعه تلویزیونی باید بتواند باری را از مشکلات کشور اعم از اجتماعی و اقتصادی بردارد، اگر نتواند یعنی به هدف خود نرسیده است و امیدوارم این همفکری‌ها به این نتیجه برسد.

رئیس رسانه ملی افزود: خوشبختانه ظرفیت‌های بسیار ارزشمند و استعداد‌های خوبی در رسانه ملی و فضای عمومی‌کشور داریم که اگر در مسیر درست و معقولی قرار بگیرد هرکدام از این کار‌ها چه در حوزه سریال، چه ترکیبی و چه برنامه‌های تلویزیونی می‌تواند نقش خود را در افکار عمومی‌باز کند.

دکتر جبلی گفت: ما در مرحله اول به دنبال شناسایی استعداد‌ها و امکانات و همه ظرفیت‌هایی که می‌تواند به کمکمان بیاید هستیم. به تعبیر مقام معظم رهبری در حکمشان فرمودند: اگر بخواهیم رسانه را به آسایشگاهی که چشم و قلب مخاطب را بنوازد و همچنین آوردگاه، قرارگاه و دانشگاه بشود چاره‌ای نداریم که از تمام ظرفیت‌های سازمان و فرهنگی کل کشور استفاده کنیم و امیدواریم در این دوره بتوانیم بهره نیز ببریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا