نمایش خانگی

توقف پخش جیران به روایت بیانیه نامفهوم ساترا

ساترا با انتشار بیانیه‌ای درباره توقف پخش «جیران» توضیح داد.

به گزارش سینماپلاک در این بیانیه درباره دلیل عدم پخش این سریال هیچ توضیحی ارائه نشده و تنها از «توصیه راهبردی ساترا با توجه به حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های محتوایی سریال به فیلیمو، برنامه‌ریزی دقیق انتشار، انجام هماهنگی و تعامل لازم  و پرهیز از اختلال در روند پخش» خبر داده است. پاراگرافی نامفهوم با کلماتی ثقیل که دلیل اصلی عدم پخش «جیران» را شفاف نمی‌کند.

در بخش دیگری از این بیانیه ساترا گمانه‌زنی‌ها درباره جلوگیری از پخش سریال به خاطر دعوای مالکیتی میان این سریال و سریال «آهوی من مارال» را رد می‌کند و می‌نویسد: «با توجه به عدم تمایل شاکی به ادامه رسیدگی توسط ساترا، موضوع تا زمان ثبت درخواست رسیدگی از سوی عوامل تولید سریال «آهوی من مارال» یا ارائه حکم قضایی، در ساترا مسکوت مانده و انتشار یا عدم انتشار سریال «جیران»، ارتباطی با آن ادعا ندارد.»

حال باید منتظر ماند و دید آیا فیلیمو درباره این اتفاق که با اعتراض گسترده مخاطبانش روبه‌رو شده واکنش شفاف‌تری ارائه می‌دهد یا خیر.

 

متن کامل این بیانیه را بخوانید:

 

توضیحات ساترا در پنج بند به شرح زیر است:

۱. حمایت از زیست‌بوم رسانه‌های آنلاین و توسعه محتوای بومی و ایرانی، همواره راهبرد کلیدی ساترا بوده است. برای نیل به آن نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و منسجم در زنجیره ارزشی تولید تا انتشار محتوا و همچنین حمایت از فعالیت‌های قانونی هنرمندان هستیم.

۲. سریال «جیران» از اولین تجربه‌های بخش خصوصی در تولید سریال‌های تاریخی عظیم است که می‌تواند نقش بسزایی در توسعه زیست‌بوم محتوای بومی و بازاریابی بین‌المللی محصولات فرهنگی ایران داشته باشد.

۳. ناظر به این دیدگاه و با توجه به اینکه تولید سریال «جیران» هنوز به اتمام نرسیده است، توصیه راهبردی ساترا با توجه به حساسیت‌ها و پیچیدگی‌های محتوایی سریال به رسانه فیلیمو، برنامه‌ریزی دقیق انتشار، انجام هماهنگی‌ها و تعاملات لازم در مسیری مطمئن و پرهیز از اختلال در روند پخش است و این برنامه‌ریزی در تعامل سازنده رسانه و ساترا شکل گرفته است. لذا تصمیم ساترا مبنی بر به تأخیر انداختن قسمت اول سریال به رسانه فیلیمو ابلاغ شده است.

۴. همچنین با توجه به ادعاهای مربوط به نقض حقوق مالکیت فکری در سریال «جیران»، با توجه به عدم تمایل شاکی به ادامه رسیدگی توسط ساترا، موضوع تا زمان ثبت درخواست رسیدگی از سوی عوامل تولید سریال «آهوی من مارال» یا ارائه حکم قضایی، در ساترا مسکوت مانده و انتشار یا عدم انتشار سریال «جیران»، ارتباطی با آن ادعا ندارد.

۵. امید است با حل مسائل باقی مانده طی روزهای آینده، امکان پخش سریال مذکور مهیا شود و بر همین اساس پیشنهاد ساترا به رسانه فیلیمو این است که اقداماتی را در جهت احقاق حقوق کاربرانی که اقدام به خرید اشتراک کرده‌اند به انجام رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا