سینمای ایران

امیر آقایی بهترین بازیگر جشنواره توکیو شد

برگزیدگان جشنواره فیلم توکیو معرفی شدند.
سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو به کار خود پایان داد و فیلم  «جهان نیمکره شمالی» ساخته حسین تهرانی برنده جایزه آینده سینمای آسیا از این رویداد سینمایی شد.

هیات داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم توکیو که امسال «ایزابل هوپر» بازیگر فرانسوی ریاست آن را بر عهده داشت، در نهایت جایزه بزرگ جشنواره را به فیلم «رویای دریای وِرا» ساخته «کالترینا کراسنیکی» اهدا کرد و جایزه ویژه هیات داوران نیز به فیلم  «سیویل» ساخته  «تئودورا آنا میهای» اختصاص یافت.

همچنین امیر آقایی برای بازی در فیلم سینمایی «چهار دیوار» به کارگردانی بهمن قبادی و به تهیه‌کنندگی «راجر واترز» جایزه بهترین بازیگر مرد جشنواره توکیو را به صورت مشترک با ۳ بازیگر مرد دیگر این فیلم دریافت کرد.

تیزر فیلم «چهاردیوار»

 

جایزه بهترین کارگردانی جشنواره نیز به «دراژان امبربائف» برای فیلم «شاعر» رسید و  «جولیا چاوز» هم برای فیلم  «تام دیگر» برنده بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم توکیو شد.

در سایر بخش‌ها، جایزه دستاورد هنری جشنواره توکیو به فیلم  «فانوس» ساخته «خلیل بایداروف» رسید و فیلم «تنها به یاد آور» ساخته «ماتسویی دایگو» نیز برنده بهترین فیلم از نگاه مخاطبان جشنواره فیلم توکیو شد.

سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو از  ۸ تا ۱۷ آبان ماه (۳۰ اکتبر تا ۸ نوامبر ۲۰۲۱) در شهر توکیو در کشور ژاپن برگزار شد.

منبع: ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا